Czarnków - oficjalna strona miasta - Łucjan Halicki - Honorowy Obywatel Miasta Czarnków




 


Łucjan Halicki - Honorowy Obywatel Miasta Czarnków


ŁUCJAN HALICKI

"HONOROWY OBYWAEL MIASTA CZARNKOWA"

Z okazji obchodów 50-lecia działalności Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie, Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni wystąpili do Rady Miasta Czarnków z inicjatywą nadania tytułu: "Honorowy Obywatel Miasta Czarnkowa" Panu Łucjanowi Halickiemu - byłemu Prezesowi Zarządu, który funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 20 czerwca 1968 roku do 21 października 1996 roku.

W dniu 28 styczna 2010 roku Rada Miasta Czarnków podjęła uchwałę nr XLII/295/010 w sprawie nadania tytułu "Honorowego Obywatelstwa Miasta Czarnkowa" Panu Łucjanowi Halickiemu. Wyrazem nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Czarnkowa jest medal pamiątkowy z tytułem "HONOROWY OBYWATEL MIASTA CZARNKOWA". Ceremonia wręczenia tak zaszczytnego wyróżnienia  odbyła się  w dniu 18 lutego 2010 roku. W ceremonii udział wzięli Przewodniczący Rady Miasta Czarnków Pan Zdzisław Chwarścianek, Burmistrz Miasta Czarnkowa Pan Franciszek Strugała, Prezes Zarządu Spółdzielni Pan Wiesław Grott, Członek Zarządu Pan Andrzej Kraft, V-ce Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Pan Piotr Matuszczak oraz małżonka - "HONOROWY OBYWATEL MIASTA CZARNKOWA" Pani Gertruda Halicka.

Łucjan Halicki urodził się w dniu 6 czerwca 1942 roku w Jakrzycach w powiecie Nieśwież w województwie Nowogródek. W 1946 roku w skutek repatriacji przybył wraz z rodzicami na ziemie zachodnie gdzie zamieszkał w Zofiowie i tam też ukończył szkołę podstawową.

            W  roku 1955 rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie zakończoną zdobyciem świadectwa dojrzałości w roku 1959. Dalszą edukację kontynuował przystępując do kursu przygotowawczego do zawodu nauczyciela w Liceum Pedagogicznym w Trzciance. Po ukończeniu kursu rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Chełście w latach 1959 - 1960. Następnie został zatrudniony w Szkole Podstawowej w Czarnkowie gdzie uczył przez następny rok.

            Swą dalszą edukacje kontynuował na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego, którą ukończył w 1982 roku.

            W 1961 roku rozpoczął pracę w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Czarnkowie na stanowisku referenta w Wydziale Spraw Wewnętrznych.

            W latach 1962 - 1964 odbywał służbę wojskową, aby po powrocie ze służby zostać ponownie zatrudnionym w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Czarnkowie, ale już na stanowisku Kierownika Referatu w Wydziale Przemysłu i Handlu.

            W latach 1964 - 1968 był Kierownikiem Zarządu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz pełnił funkcję Członka Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie.

            Dzięki zdobytemu doświadczeniu w czasie pracy w Zarządzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz członkostwu w zarządzie spółdzielni w dniu 1 kwietnia 1968 roku został zatrudniony w Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie na stanowisku Kierownika gdzie objął również funkcję Prezesa Zarządu tejże Spółdzielni.

            W czasie 28 lat pracy w Spółdzielni wykazywał ogromne zaangażowanie w wykonywane przez siebie obowiązki i w działalność inwestycyjną Spółdzielni, co przyczyniło się do powstania kilkudziesięciu budynków mieszkalnych i poprawiło sytuację mieszkaniową wielu obywateli miasta Czarnkowa.

            Pełne zaangażowanie w pracę przyczyniło się do kilkakrotnego zajmowania czołowych miejsc we współzawodnictwie pomiędzy  spółdzielniami województwa.





            Oprócz dużego zaangażowania w karierę zawodową był także aktywnym działaczem społecznym. Pełnił funkcje radnego i członka Komisji MRN. Był Przewodniczącym Komisji Gospodarki Miejskiej w Czarnkowie oraz  Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Spółdzielni Mieszkaniowych w Pile

            Dużo czasu poświęcał na działalność społeczno-kulturową Spółdzielni, w której to był organizatorem wystaw, konkursów, licznych seansów filmowych, spotkań towarzyskich, świetlic osiedlowych gdzie swoje zainteresowania i hobby mogli realizować pasjonaci modelarstwa, hafciarstwa, kulturystyki i akwarystyki.

            Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się organizowane przez niego imprezy  plenerowe w postaci kuligów, święta latawca, biwaków, obozów pod namiotami, oraz obozów żeglarskich.  

            W czasie kariery zawodowej uzyskał wiele odznaczeń państwowych i regionalnych:

*          Honorowa Odznaka "Za zasługi w rozwoju województwa poznańskiego" - 1971 r.

*          Srebrna Odznaka CZSBM - 1974 r.

*          Odznaka "Za zasługi dla Czarnkowa" - 1975 r.

*          Srebrny Krzyż Zasługi - 1977 r.

*          Srebrna Odznaka Honorowa "Za zasługi w rozwoju województwa pilskiego" - 1977 r.

*          Złota Odznaka CZSBM - 1977 r.

*          Odznaka Przyjaciela Dziecka - 1978 r.

*          Złota Odznaka Honorowa "Za zasługi w rozwoju województwa pilskiego" - 1979 r.

*          Złoty Krzyż Zasługi - 1984 r.

 





zamieszczono na stronie przez: promocja@czarnkow.pl

© Urząd Miasta Czarnków - promocja@czarnkow.pl.
Optymalizacja dla MS Internet Explorer wersja 5.0 i nowsze, NetScape Navigator 4.5 i nowsze oraz Mozilla Firefox
Strona kodowa ISO-8859-2.
Zalecana rozdzielczość 1024x768.