Czarnków - oficjalna strona miasta - archiwum aktualności

Kolejny dobry występ lekkoatletów z Czarnkowa (5.05.2004 9:24:26)
Dnia 1 maja w Trzciance odbył się II Powiatowy Bieg Przełajowy im. Tadeusza Zielińskiego na dystansie 6 km. Jest to kontynuacja znanego w poprzednich latach znanego w całej Polsce biegu ulicznego im. T. Zielińskiego na dystansie 15km. W ubiegłym roku zawody te zgromadziły na starcie garstkę zawodników.
W bieżącym roku w biegu głównym wystartowało kilkunastu biegaczy a w kategoriach młodzieżowych ponad 100 zawodników i zawodniczek. Impreza z roku na rok nabiera blasku i już za kilka lat może stać się znanym biegiem w kraju.
W biegu głównym, którego trasa wiodła dookoła jeziora zwyciężył Marek Wasilewski z Piły na doskonałym drugim miejscu zawody ukończył Rafał Błoch (Noteć Czarnków). Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy "Noteci", na piątym miejscu bieg ukończył Rufin Jarka tuż za nim linię mety minął Damian Bajan a na siódmym miejscu zameldował się Robert Macyszyn. Wśród kobiet na pierwszym miejscu zameldowała się Alicja Rybińska (Olimpia Poznań).

Bieg w Trzciance jest doskonałym przykładem spędzenia wolnego czasu. Świadczy o tym coraz większa liczba uczestników biegu jak i kibiców oglądających sam bieg. A sam bieg po kilku małych poprawkach może stać się jednym z najbardziej znanych biegów w Polsce.